menu

Štatistika 2012-2014

Štatistika 2012-2014

Uverejnené v kategórii Novinky od

Podarilo sa mi získať asi najpresnejšie štatistiky retransmisie, vysielania prostredníctvom satelitu, IPTV, MMDS a od roku 2014 už figuruje aj počet účastníkov platenej služby cez DVB-T.
Sú to údaje od Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktoré už získavam počas troch rokov. Získal som ich na základe „infozákona“ v požadovanej štruktúre. Z týchto údajov sa dá vyčítať mnohé … Pozrime graf. Štatistiky SK
Podmienený prístup k satelitným službám narástol oproti predchádzajúcim rokom výrazne. Ide o dôsledok rozhodnutia Súdneho dvora, ktorý dal povinnosť satelitnému operátorovi, ktorý vysiela z územia inej krajiny pre zákazníkov dodržiavať zákon o elektronických komunikáciách v krajine, kde poskytuje služby. Okrem iných satelitný operátor sa musí registrovať v krajine, kde má zákazníkov a podlieha telekomunikačnému zákonu krajiny (zákony o telekomunikačných službách sú harmonizované v EÚ). Takže RÚ dostal a má kompetencie konať napr. voči SKYLINKU. Uvidíme …
Pochopiteľným sa javí pokles analógovej retransmisie, prekvapením je pokles retransmisie prostredníctvom mobilných zariadení. Možno, ako už býva zvykom, je to chyba vykazovania.
Čo nás teší, je sústavný nárast počtu zákazníkov retransmisie prostredníctvom sietí s DVB-C a IPTV, IPTV rastie rýchlejšie.
Prvý raz sa v roku 2014 objavila štatistika platenej DVB-T služby.

16 apr, 15

Posledné komentáre

Článok má 0 komentárov.

 

post comment